sobota 21. dubna 2018

Tobíkova večerní rutina

Maminky, musím se vám k něčemu přiznat. Jsou dny, kdy se celý den těším na večerní kolotoč, po kterém ten náš andílek konečně zaleze do postýlky. A pak, jen co usne, se mi začíná stýskat a nejraději bych ho umuchlala. No...a přijde ráno a zase se těším nejvíc ze všeho na večer. :)

Máte to někdy taky tak?

Pravdou je, že víc, než na samotné večerní rituály typu večeře, koupání či uspávání, se těším na Tobiho spaní a můj klid. Ten večerní shon bych klidně někomu přenechala a jsem opravdu ráda, když se občas manžel utrhne z práce dřív a alespoň částečně moji úlohu zastane. Což nebývá zrovna často, a tak si ten maratón snažím alespoň něčím zpříjemnit.

Ráda bych vám představila naši večerní rutinu a oblíbené pomocníky.Každodenní večerní kolotoč začíná asi takto. ,,Tobínku, co si dáš k večeři, chceš rohlík?" ,,Neci." ,,A tohle chceš?" ukazuji na právě dovařenou večeři v hrnci. ,,Neci." ,,Tak to, co jsi měl k obídku?" ,,Neci, mami!" ,,Toustík?" ,,Tak jo, toustík!" U toastů by poslední dobou mohly končit všechny naše večeře, protože ta naše malá hlava rodiny (ano, u nás vážně neřídí rodinu otec), nic jiného k večeru většinou nepozře. Maminky nejedlíků jistě chápou, že raději budu dělat každý večer k večeři toasty, než aby dítě bylo bez jídla. :)

Přesouváme se ke koupání, které je některé dny klidnější než jiné. Tobi miluje vanu, jenže tu v současném (přechodném) bydlení nemáme, a tak se snaží napustit si sprchu a následně celou koupelnu přetvořit na super bazén. Štěstí, že žijeme v domečku, protože vytopit každý podvečer sousedy, by zdaleka nebylo tak prima jako pro Tobiho šnorchlování v koupelně. A to jsou ty klidnější večery. Ty jiné, náročnější, nastávají, když výjimečně stihne čas koupání tatínek. Táta se chce sprchovat sám, Tobi se chce sprchovat s tátou - nevyřešitelná rovnice naší rodiny. Kdo vzpomene na to, kdo je u nás hlavou rodiny, už ví, jak ten boj dopadne. Za velkého veselí a rachotu se tedy pánové odeberou společně do sprchy a já si oddechnu a říkám si, že budu mít pár minutek pro sebe V KLIDU. Haha, v klidu! Jen si to dořeknu a už slyším z koupelny:,,Tati, ty máš velkého pindíka. Obrovského! Tobi malého." ,,Ale ty máš taky velkého!" ,,Nééé, nemám, Tobi malého, taťka velkého!" ,,No, tak mi na něj ale nesahej! Auuu, nemůžeš mě za něj tahat. Auuu!" Ne, tyhle hovory já vážně nepobírám! Na přeskáčku ,,měl by být hlava rodiny" bolestivě křičí a následně ,,skutečná hlava rodiny" se tomu hlasitě směje. Já se červenám, protože mi je jasné, že tento ,,tichý" rozhovor museli slyšet i na opačné straně vesnice.

Každopádně... pokud pánové stihnou i něco víc, než si poměřovat své chlouby, tak se dokonce umyjí. Moc jsme si oblíbili (a to není mateřský plurál, myslím celou rodinu) čistící a zklidňující olej Mixa Baby ATOPIANCE, který je vhodný pro mytí těla i vlasů. Vzhledem k tomu, že celá rodina bojujeme s ekzémem, byla jsem moc ráda za možnost testování, se kterým mě pilulka.cz oslovila. Nakonec jsme si olej zamilovali natolik, že jsme běželi koupit další. Ze začátku mi lehce vadila jeho zvláštní vůně, ale to je asi jediné, co bych produktu mohla vytknout. Výhodu vidím v šetrném mytí nejen těla, ale i vlasů, pokožka je skutečně zklidněná, jak slibuje etiketa a navíc se mi líbí balení s praktickou pumpičkou.


O naší nejmilejší osušce Elodie Details jsem se již tuším zmiňovala, ale stejně musím alespoň v krátkosti znovu. Ano, vím, že je motiv holčičí, ale neodolala jsem. Pokud máte chlapečka, nezoufejte, osušku nabízejí i v jiném provedení. Je hebká, dostatečně velká a s kapucí.


Nejsem zastáncem každodenního promazávání dětské pokožky. Tobi má sklony k ekzému, ale nemá pokožku nijak vysušenou, spíše citlivou. Na těle se mu projevují nevhodné potraviny či špatně zvolený krém. Ale není nic, co by nevyřešil Sudocream, který je snad pro každou maminku učiněným pokladem.


Na občasná suchá místa sahám po CICA-CREME od Mixa, který je hypoalergenní, bez parfemace a díky panthenolu rychle zklidňuje. Já si ho oblíbila na obličej po večerním odlíčení, manžel ho krade na ruce a u Tobiho ho používáme na celé tělo. Tomu říkám vytěžit z produktu maximum. :)
Pyžamka kupujeme nejraději (vlastně jenom) v Lindex. Kdo mě sleduje delší dobu, ví, jakou mám pro tuto značku slabost, co se týče dětského oblečení. Nápadité vzory, úžasné materiály a ve výprodejích i skvělá cena. Z koupelny se Tobi přesouvá na gauč, kde čeká na pohádku a pravidelnou dávku mléka. Vím, že se mezi maminkami vedou diskuze, do kolika let dítěti podávat um (či jak dlouho kojit). Vzhledem k tomu, jaký je Tobi nejedlík, jsem fakt ráda, že do Tobiho dostanu alespoň nějaké živiny. Navíc Tobínek má tuto část večerního rituálu nejraději.
Od roku a půl věku, kdy jsem přestala kojit, jsme věrni mléku od značky BabyBio, které nakupuji na feedo. Více o něm ve článku zde.

Po mlíčku přichází na řadu čištění zoubků, to je u nás tak trochu boj. Ne, že by si Tobi nečistil zuby rád, naopak. Nejraději by měl kartáček v puse tak 5x a více krát za den (bez mojí asistence pochopitelně) a následně by v čištění pokračoval u autíčka, skříňky či záchodu. Stálicí mezi zubními pomocníky u nás je elmex pasta, která je vhodná již od prvního zoubku, Tobimu ,,chutná" a já této značce prostě důvěřuji. Kartáčky kupuji různé, nejčastěji se ale vracím k CURAPROX, které má Tobi nejraději. Ten z fotky poputuje rovnou do koše, protože Tobi se včera rozhodl, že je nutné vyčistit i modelínu. Skvělou alternativou (a výrazně levnější!) jsou kartáčky z DM.


I ve svých téměř třech letech se Tobi nechává uspávat. A vlastně mi to ani nevadí. Já se na chvíli za celý den zastavím, čas jen pro nás dva. Sedím vedle jeho postýlky, držíme se za ruce, já si čtu, Tobi usíná. Vždy při ukládání do postýlky mu říkám už od porodnice kouzelnou formuli pro sladké sny:,,Dobrou noc, lásko, krásně se vyspinkej, moc tě s tatínkem milujeme, ať se ti hezky spí. Dobrou noc." Obejmeme se a dám mu pusinku. Tobi si pak sám pustí šumivého medvídka MyHummy (recenze zde) a za chvíli usíná. 

Ten klid! Jen nechápu, že najednou vypadá jako andílek, kterého hned chci umazlit a upusinkovat.Já se následně přesouvám do obýváku, kde si udělám čaj...kecám...dám si víno. Hodně vína. :-) Pokud se stalo ten den něco významného či Tobi vypustil z úst nějakou perlu, rovnou to večer zapisuji, protože při mé paměti bych na to zapomněla. Doporučuji zápisník od Bloque Dětské hlášky, který můžete pořídit v modrém či růžovém provedení. Je pěkně designově zpracovaný, přehledný, skladný a jednou to bude pro vás i vaše děti hezká vzpomínka. Ukazuji ho i ve videu zde.
Pokud by vás zajímala i Tobiho postýlka a lůžkoviny, info naleznete zde ve článku či zde ve videu. 

Pěkné sny vám i vašim drobečkům. 

Žádné komentáře:

Okomentovat